Google Vyhledavani

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Optimalizujete stránky pro Google?

Většina z nás, kteří se rozhodneme vstoupit do arény a postavit či nechat si postavit webové stránky, se předem zamyslí nad tím, proč tak vlastně konáme. 

Chceme nabídnout obsah o svém oblíbeném tématu prostě proto, že jej máme rádi a nemáme žádné ambice web monetizovat?

Jsme profesionály ve svém oboru a stránky potřebujeme jako dnes už nezbytný kanál pro získávání nových klientů a online prezentaci našich služeb?

Prodáváme zboží a budujeme e-shop?

Jedna z těchto možností bude pravděpodobně popisovat náš hypotetický případ vcelku dobře a ať je to kterákoliv, dříve či později narazíme na termín optimalizace pro vyhledávače. Tedy optimalizování našich stránek pro co nejlepší výkon, obvykle s ohledem na co nejvyšší umístění našeho obsahu v internetových vyhledávačích na příslušná klíčová slova.

Začneme se o problematiku trochu zajímat, protože nám dojde, že stavět webové stránky zabere jistý čas, energii, peníze… a pokud by náš obsah neměl nikdo vidět, bylo by to marné počínání. 

Dejme tomu, že se rozhodneme postavit si web sami na populární platformě WordPress. WordPress je snad nejpopulárnější platforma pro stavbu webů vůbec a není divu. 

Za prvé je zdarma. 

Za druhé je to dobrý systém – existuje už opravdu dlouho a vzhledem k jeho obrovské popularitě je spousta chyb a nedostatků vyladěna a opravena.

Za třetí je práce s ním skutečně jednoduchá a zvládne ji po chvilce praxe opravdu snad každý, křivka učení je v tomto případě velmi strmá.

Jako čtvrtou výhodu bych zmínil systém, který je postavený na systému takzvaných pluginů, tedy jakýchsi aplikací, které si na svůj web jednoduše nainstalujete a tím získáte nebo vylepšíte tu kterou funkci webu.

Potřebujete online formulář? Nainstalujte si plugin. Vyskakující okno? Plugin. Barevné tlačítko? Plugin. Pluginy jsou zkrátka na všechno a SEO není výjimkou. Mezi nejrozšířenější SEO pluginy patří Yoast SEO nebo All In One SEO. Instalace je jednoduchá a základní nastavení zvládnete sami. SEO pluginy se pak postarají, aby základní optimalizace vašich stránek byla jako z učebnice.

Pokud stavíte stránky víceméně pro zábavu a nemáte ambice jejich prostřednictvím vydělávat, bude vám základní nastavení stačit. Samozřejmě ale, pokud budete chtít přilákat co největší množství návštěvníků, budete chtít mít web optimalizovaný co nejlépe. Potom už plugin stačit nebude a budete se muset poohlédnout po návodech, jak svůj web správně nastavit. YouTube je v tomto směru jako vždy neocenitelný. A bezedný.

Brouzdani Na Internetu
Zdroj: Pexels.com / Vlada Karpovich

Pokud spadáte do kategorie těch, kterým bude web sloužit k obchodním aktivitám, budete velmi pravděpodobně stát před volbou, kterou agenturu či konzultanta najmout. Jako téměř v každém jiném odvětví, možností máte požehnaně. 

Dalším kriteriem může být, jestli se chystáte svůj web zaměřit na zahraniční, například anglicky mluvící publikum. Potom budete potřebovat agenturu, která má s optimalizací na anglicky mluvících trzích zkušenosti, jednou z nich je například česká Digital Flow SEO, která se na USA, UK a Českou republiku specializuje. 

Pokud stavíte nebo se chystáte postavit e-shop, máte také spoustu možností. V celosvětovém měřítku je ale jasným behemontem kanadská platforma Shopify, která aktuálně na internetu představuje téměř 4 miliony e-shopů

Optimalizovat e-shop je obvykle podstatně složitější, než „normální“ stránky. Máte množství produktů, kategorií, barev, velikostí, a to vše bude potřeba správně nastavit. Proto vyladit správně SEO pro e-shop bývá zejména pro laika komplikovanější – je zde prostě více částí, které do sebe potřebují zapadnout. A nejen to – na typickém e-shopu bývá množství fotografií a obrázků a ke všem budete možná chtít přiřadit popisky, ALT text, upravit jejich velikost… a pokud prodáváte stovky či tisíce produktů, bude to spousta práce.

Online Nakupovani
Zdroj: Pexels.com / Anna Shvets

Ale nenechte se tím odradit. Správně optimalizované stránky mohou vašemu hobby projektu zajistit popularitu a byznysu zářnou budoucnost.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..