Nejlevnější hosting

Hledáte nejlevnější hosting? Máme tu pro vás 3 nejlepší, za které dáme ruku do ohně, protože jsme je sami testovali. Levné hostingy jsme otestovali na řadě vlastních i klientských projektech. To znamená, že víme, kde jsou výhody jednotlivých služeb, tak jejich největší slabiny. Pojďte si vybrat nejlevnější webhosting.

3 nejlevnější hostingy

Recenze levných hostingů

1. WEDOS – LowCost

Wedos Logo

WEDOS je český hosting, na kterém začala spousta známých projektů. Proto si získal řadu příznivců. Na WEDOS zamíří mnoho lidí, kteří tvoří vlastní webové stránky. Je to dáno tím, že jim tento hosting nabízí dobré podmínky pro provoz webu. Pokud hledáte nejlevnější webhosting, tak WEDOS patří v tomto směru k nejlepším.

Nevýhodou webhostingu WEDOS – je jeho administrační prostředí, které je zastaralé, a není přehledné. Ale nakonec se v něm každý nováček dokázal rychle zorientovat, takže dokázal spravovat své weby, domény a další služby.

Výhodou WEDOS – jsou levné služby, nejlevnější registrace domén u nás a garantovaná dostupnost služeb 99,99 %. A když vám bude nejlevnější tarif malý, tak snadno přejdete na vyšší.

Sleva 50 % na WEDOS – Slevové kupony

2. Webglobe.cz – Start

Webglobe Logo

Webglobe je společnost, která pod sebou zastřešuje mnoho hostingových značek. K tomuto hostingu můžete jít s malým webem i s obrovským projektem. Webhosting poskytuje veškeré služby. Registrace domén je samozřejmostí.

Nevýhodou webhostingu Webglobe – nejspíš žádnou nevýhodu nemají.

Výhodou Webglobe – je moderní administrační prostředí, skvělá dostupnost služeb a silné bezpečnostní i technologické zázemí.

3. Websupport.cz – Simple

Websupport.sk logo

Websupport.cz je globální hostingová společnost se sídlem na Slovensku, která působí na trhu od roku 2002. Má za sebou dlouhou historii. Tento hosting má na první pohled poměrně jednoduchou nabídku služeb. Já osobně toto oceňuji a myslím si, že to oceňují i jejich klienti, kterých je jen ve střední Evropě něco přes 210 000. 

Nevýhodou webhostingu Websupport.cz – Abych řekl pravdu, tak mě nenapadají nevýhody, u této hostingové společnosti. U nejlevnějšího tarifu máte k dispozici 1 GB prostoru, což je nejméně oprati ostatním. Nicméně tento prostor můžete snadno navýšit.

Výhodou Websupport.cz – je určitě možnost začít na nejlevnějším tarifu, který pak můžete podle potřeby dále navyšovat.

Srovnání levných hostingů

ParametrWEDOSWebglobeEbola.cz
Wedos Logo

WEDOS

Webglobe Logo

Webglobe

Websupport.sk logo

Websupport

Cena za rok s DPH479 Kč588 Kč493 Kč
Prostor10 GB5 GB1 GB
Počet domén111
Počet e-mailových schránekneomezeně5neomezeně
Počet subdoménNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet databázíneomezeně11
Memory limit256 MB256 MB256 MB
HTTS/SSL v ceně
Vhodný pro WordPress
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

Jak vybrat nejlevnější webhosting?

Cena

U nejlevnější hostingů je rozdíl v ceně minimální. Samozřejmě nejspíš existují i levnější hostingy nebo hostingy zdarma, ale za ty by nikdo z naší redakce nedal ruku do ohně. Nenechte se zlákat cenou nižší o pár desetikorun, protože se vám to může vymstít v nedostupnosti služeb. V našem srovnání je rozdíl mezi cenami minimální. Přesto na tom, který vychází nejdráž, můžete hostovat až 5 webů na doméně 2. řádu. Je však potřeba poznamenat, že na 1. místě je někdo jiný, protože má lepší technickou konfiguraci, na které poběží i náročnější webové stránky a jeho služby jsou komplexnější.

Místo na disku

Někdo nabízí neomezení prostor pro web, jiný 5 GB. Co z toho vybrat? Samozřejmě se necháte zlákat nejvyšší číslovkou. Neomezený prostor pro web je lákavý, ale většině webových projektů, firemní stránek a osobních blogů postačí prostor do 2 GB na celou životnost webu.

Počet e-mailových schránek a prostor pro e-maily

Prostor pro e-maily si pečlivě hlídejte. Zde většinou platí, že čím víc prostoru pro maily, tím lépe. Při výběru levného hostingu zvažte své potřeby. Někdo e-mailovou schránku nepotřebuje, protože ji má na Seznamu, Gmailu nebo jinde. Pokud ale budete e-maily na vlastní doméně využívat, tak budete potřebovat dostatek prostoru. A pokud plánujete posílat a přijímat velké soubory, tak to platí dvojnásob.

Memory limit

Pro málo navštěvované a malé projekty stačí i nižší memory limit, než je 128 MB, který nabízí jeden z hostingů v tabulce. Znovu se nenechte zlákat vyšší číslovkou, protože i náročnější WordPress weby s několika pluginy si vystačí s pamětí 128 MB. Pro osobní nebo firemní stránky je to dostačující. S e-shopem nebo magazínem jděte raději ke společnosti, která má memory limit vyšší.

Instalátor WordPress a dalších aplikací

Určitě si vyberte hosting, který umí jednoduše nainstalovat systém WordPress nebo jiný. Tato funkce vám ušetří spoustu času, a hlavně můžete hosting používat i s malými technickými znalostmi. Jednoduše přijdete k nainstalovanému WordPress, ve kterém si vše naklikáte sami myší. Nebudete se muset starat o nastavování konfiguračních souborů, vytváření databází a podobně.

Webhostingy

Časté otázky

V našem srovnání si určitě vyberete. Ale položím vám jednu otázku. Jaký web chcete hostovat? Jde o jednoduchý blog, firemní stránku nebo o magazín či e-shop? Pokud jde o jednodušší web (i na WordPress), tak můžete zamířit k nejlevnějším hostingům, které zde srovnáváme. Pokud chcete provozovat vlastní e-shop nebo hodně navštěvovaný magazín, tak pak si najděte výkonnější řešení. Takové však dokážou nabídnou společnosti v našem srovnání.

Nejlepší hostingy jsou již nastavené. Vlastně na ně stačí připojit doménu (pokud si ji registrujete jinde), automatickým instalátorem nechat nainstalovat redakční systém a můžete začít pracovat na webových stránkách. To tedy znamená, že na webhostingu jako uživatel nemusíte nic nastavovat.