HostCreators recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

HostCreators: neomezený hosting

Hosting HostCreators se prezentuje jako úplně jiný hosting. A vlastně má pravdu. Nabídku svých služeb má opravdu jinou. Tedy alespoň co se týče počtu domén, databází a e-mailových schránek pod jedním tarifem. Jejich počet je neomezený. A to i u nejlevnějšího tarifu. U tohoto hostingu platíte pouze za prostor. Chcete vědět víc? Pojďte číst dál.

Kdo je HostCreators.sk a co nabízí?

HostCreators patří k webhostingovým veteránům, protože na trhu působí už od roku 2007. Provozuje ho společnost WebCreators, s.r.o. ze Slovenska. Respektive hosting pod značkou HostCreators běží někdy od roku 2018, ale předtím firma WebCreators poskytovala hosting jako vedlejší produkt pro své klienty, kterým vytvořila webové stránky nebo e-shopy.

HostCreators.sk nabízí své služby jiným způsobem, než jejich konkurence. Je to pochopitelný tah. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak HostCreator je jiný hosting. Tedy po jejich – úplne iný hosting. Tento marketingový slogan vlastně vyzdvihuje jeden z hlavních taháků, proč budete chtít tento webhosting chtít používat. I v případě, kdy si pořídíte ten nejlevnější hostingový tarif, tak máte možnost na něm používat neomezený počet domén, databází a e-mailových schránek. Teoreticky tam můžete hostovat neomezený počet webů. V HostCreators jste omezeni pouze prostorem, za který se tady platí. Pokud budete objednávat nový hosting, tak stačí mít pouze představu o prostoru, který budete potřebovat pro své projekty.

U HostCreators najdete vše, co budete potřebovat. Profesionálové si přijdou také na své, protože v tarifu Profi hosting mohou využívat například LiteSpeed a Redis Cache, vyhrazený PHP výkon nebo dvojnásobný memory limit (až 512 MB).

Za jednu z výhod považuji jednoduchou správu hostingu přes intuitivní a jednoduché administrační rozhraní, přes které zvládnou služby spravovat i začátečníci. Ostatně práci v tomto administračním rozhraní si ukážeme o kousek níž. Když už mluvím o rozhraní WebAdmin, tak musím zmínit to, že přes toto jednoduché rozhraní můžete pracovat s managed VPS od HostCreators. Takže správa vlastního virtuálního serveru je „stejně“ jednoduchá jako správa hostingu.

U HostCreators se snaží předcházet problémům, takže například poskytují svým klientům WebSecurity (zabezpečení webu) zcela zdarma. S WebSecurity se nemusíte obávat škodlivých botů, tato ochrana umí dát na black list IP adresy útočníků a chrání web proti hacknutí a vložení škodlivého PHP kódu. Tady je dobrá zmínit, že hosting je vybavený také automatickým Virus Scannerem, který při zálohování prověří, zda nejsou soubory vašeho webu nakažené.

Parametry hostingu

Základní parametryOptimalProfi
Diskový prostorVolitelný (až do 100 GB)Volitelný (až do 100 GB)
Množství přenesených datNeomezeněNeomezeně
Počet subdoménNeomezeněNeomezeně
Počet databázíNeomezeněNeomezeně
Počet domén 2. řáduNeomezeněNeomezeně
Max. velikost 1 databázeNeomezeněNeomezeně
Počet emailových schránekNeomezeněNeomezeně
Počet FTP účtůNeomezeněNeomezeně
HTTPS Zdarma - (Let's Encrypt, Zerro SSL)
PHP 5.3, 5.6, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0
Memory limit256 MB512 MB
Denní zálohování dat
DDOS ochrana
SSD
LiteSpeed a REDIS
GIT
Composer
SSH přístup

Návod, jak založit hosting u HostCreators

1. Výběr hostingového tarifu a objednávka

Už jsem psal, že u HostCreators se platí pouze za prostor. Tedy potřebujete mít představu, kolik prostoru budete potřebovat. U malých webů zvažte zejména to, kolik místa vám zaberou e-maily, protože samotný projekt příliš místa nezabere, pokud v něm neprezentujete opravdu velký počet multimediálních souborů. Výběr tarifu probíhá buď pomocí táhla nebo kliknutím na příslušný baliček.

1 Hostcreators Vyber Tarifu
Výběr táhlem s velikostí prostoru.
2 Hostcreators Vyber Tarifu Nejcastejsi Tarify
Pokud nevíte, tak si vyberte jeden z nejčastěji objednávaných tarifů.

Jak už jsem psal, tak záleží na velikosti projektu a e-mailových zpráv. Myslím si, že ideální je začít s tarifem Optimal (5 GB prostoru) nebo WordPress (85 GB prostoru). Výhoda je, že tady můžete dále růst. Pokud chcete využít výhod LiteSpeed, REDIS cache kvůli rychlému webu, tak musíte vybrat tarif Profi.

Jak rychle je možné tarif vybrat objednat.

2. Registrace, převod nebo přesměrování domény

Po výběru tarifu po vás bude HostCreators chtít vybrat doménu nebo pokračovat v objednávce hostingu bez výběru domény. Pokud máte vlastní doménu, tak samozřejmě pokračujte bez výběru domény. 

Na HostCreators můžete registrovat domény asi s jakoukoliv koncovkou si vzpomenete. Nechybí tady tradiční koncovky, ale ani exotičtější jako například .win, .xyz, .garden, .bike, .dog a spousty dalších.

V případě, že budete na HostCreators nasměrovat vlastní doménu, tak musíte nastavit DNS:

  • ns1.hostcreators.sk                    
  • ns2.hostcreators.sk                 
  • ns3.hostcreators.sk                   
  • ns4.hostcreators.eu            

Přihlášení do administrace a správa webhostingu

Po objednání služeb vám na e-mail dorazí také přihlašovací údaje do WebAdminu, což je administrační rozhraní, přes které spravujete svůj hosting, přidáváte další domény, databáze, e-mailové schránky a další věci.

Ukázka rozhraní WebAdmin.

Na videu výše můžete vidět, že administrační rozhraní je vážně jednoduché a intuitivní. Troufnu si tvrdit, že v něm nikdo nezabloudí a každý bude hned vědět, kam má sáhnout pro to, co potřebuje.

Jak založit e-mail

Pokud máte u HostCreators více domén, tak nejprve musíte vybrat doménu, se kterou budete pracovat. Ve WebAdminu kliknete na Vyberte doménu a vyberete tu správnou doménu ze seznamu. Potom stačí kliknout na E-maily a na tlačítko Vytvořit nový E-mail účet. Pak se držte instrukcí na obrazovce. Video napoví více.

Návod, jak založit nový e-mail.

Jak vytvořit databázi

Tady je postup stejný jako u e-mailů. Vyberete doménu, pak kliknete na Databáze a na tlačítko Přidat databázi. Na výběr máte MySQL a MariaDB. Pokud se v tom nevyznáte, tak vyberte jakou chcete. Ničemu to vadit nebude. Jinak má samozřejmě každý typ DB své přednosti.

Postup, jak vytvořit novou databázi.

Instalace WordPress a jiných aplikací

Dnes už považuji za samozřejmost, že hosting má jednoduchý instalátor aplikací, se kterým téměř na jedno kliknutí nainstalujete oblíbené opensource systémy jako je redakční systém WordPress, Joomla, Drupal a další. HostCreators umožňuje přes tento instalátor nainstalovat ohromné množství systémů a aplikací, takže než budete něco instalovat manuálně, tak se nejprve podívejte právě do instalátoru, protože vám možná ušetří dost práce. Video vám napoví více o tom, co v instalátoru naleznete.

Instalátor aplikací na hostingu.

Instalace WordPress

U instalace WordPress se zastavíme, protože jde o velice oblíbený redakční systém. Instalace WordPress na HostCreators je snadná, ale v instalátoru jsou další možnosti, které na jiných webhostinzích chybí. Například výběr šablony nebo pluginů. Je bezvadné, že tyto věci můžete nechat nainstalovat okamžitě s WordPress.

Ukázka instalace WordPress i s oblíbenými pluginy.

Podpora

HostCreators má vlastní blog, ale hlavně má vlastní nápovědu, která vám pomůže snad s úplně vším, co se jejich služeb týče. V této nápovědě najdete postupy pro základní věci, jako jak vytvořit e-mail, databázi a podobně, ale také jsou zde postupy pro pokročilejší nastavení služeb. Například, jak pracovat s SSH a podobně. To se určitě cení. 

9 Hostcreators Napoveda
Perfektní nápověda.

Klientskou podporu můžete kontaktovat přes live chat, přes kontaktní formulář a e-mail nebo přes telefon. Podle ohlasů uživatelů, je zákaznická podpora HostCreators technicky zdatná a přívětivá, takže dokáže poradit opravdu s každým problémem. Ostatně služby tady si můžete otestovat zdarma.

5/5 - (19 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..