webhosting-c4.cz logo

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Webhosting C4: webhosting s rostoucím prostorem na disku

Zdá se to až neuvěřitelné, ale i v České republice se dá najít webhosting s jednoduchou nabídkou, ve které nebudete tápat nad výběrem vhodného tarifu. Webhosting C4 má v nabídce jediný tarif, kterým dokáže splnit nároky malých, a hlavně, i náročných projektů. Pojďte si přečíst tento článek, ať víte, co Webhosting C4 dokáže. Budete koukat.

Kdo je Webhosting C4a co nabízí?

Webhosting C4 je jeden z nejstarších českých webhostingů. Jeho vznik se datuje od roku 2006. Ještě do nedávna vypadal hlavní web tohoto webhostingu jako ten původní z roku 2006. V současné době už je web webhostingu zcela moderní. Poměrně zajímavé je, že cena webhostingu zůstala stejná po celých 15 let.

Webhosting C4 nenabízí pouze webhosting, ale má další vedlejší služby jako Proweb, což je jednoduchý editor, který lze chápat jako nástroj pro tvorbu webových stránek. Další službou je Mail8. To je e-mailová služba s neomezenou velikostí schránek, ale také poměrně laciné řešení pro vlastní mailserver.

V tomto článku se budu zabývat webhostingovým tarifem Hosting C4. To je jediný webhostingový tarif této společnosti. A to má jednu velkou výhodu. Nemusíte váhat mezi několika tarify různého nastavení, ale objednáte si ten jediný, který zvládne jakoukoliv malou webovou prezentaci i náročné webové projekty a e-shopy.

Parametry webhostingu

Základní parametryHosting C4
Diskový prostor20 GB + 2 GB zdarma navíc každý rok
Množství přenesených datNeomezeně
Počet subdomén100
Počet databází10
Max. velikost 1 databázeneomezeně
Počet emailových schránek100
HTTPS Zdarma - Letsencrypt
PHP 5.2, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0
Memory limit128 MB (lze navýšit na 256 MB)
Denní zálohování dat
DDOS ochrana
SSD

Návod, jak založit webhosting u C4

1. Objednávka

U Webhosting C4 si nemusíte lámat hlavu s výběrem tarifu, ale jednoduše objednáte jejich jediný tarif Hosting C4. Jak už jsem psal výše, tak na tomto hostingovém tarifu je možné provozovat malé webové stránky, blogy, firemní prezentace, ale i náročnější projekty. To je asi jedna z výhod. Pravděpodobně se nebudete muset nikdy starat o to, co dělat s rozrůstajícím se projektem a jak ho přenést jinam. Už jen kvůli tomu, že dostanete každý rok při prodloužení webhostingu 2 GB místa na víc, vám u C4 asi nikdy nedojde místo.

2. Registrace nebo převod domény

Na videu výše si můžete všimnout, že při objednání je potřeba zadat doménu, pro kterou má být hosting zřízen. Můžete buď registrovat novou doménu nebo zadat tu, kterou už vlastníte. Vaší současnou doménu můžete převést pod správu Webhostingu C4 nebo musíte u svého registrátora přepsat DNS. Pro české domény stačí nastavit NSSET – NSS:C4:1. Ano, opravdu celé – NSS:C4:1.

DNS servery, na které nasměrovat doménu:

  • NS1: ns.skok.cz
  • NS2: ns2.skok.cz
  • NS3: ns3.skokcz.eu

Pokud žádnou doménu nemáte, tak si ji můžete nechat zaregistrovat. Proč tady? Protože v ceně webhostingu je doména zdarma. Na výběr máte nejpoužívanější doménové koncovky jako .cz, .sk, .eu, .net, .com a podobně.

V dalších fázích objednávky postupujte podle instrukcí. Zadejte tedy kontaktní a fakturační údaje, nakonec dokončete objednávku. Po dokončení objednávky budete přesměrováni na děkovnou stránku s odkazem na platební bránu a s údaji pro bankovní převod včetně QR kódu pro jednodušší platbu převodem.

objednávka a platba
Děkovná stránka

Přihlášení do administrace a správa webhostingu

I když platba za webhosting ještě neproběhla, tak vám do e-mailu přijdou přihlašovací údaje do administrace webhostingu, k FTP a do PHPMyAdmin, takže ještě před zaplacením můžete začít webhosting používat a pracovat na svém projektu.

V administraci webhostingu jednoduše spravujete služby, vytváříte e-mailové schránky, databáze, subdomény a tak podobně. Administrace je poměrně intuitivní, takže by se v ní neměl nikdo ztratit. Video vám o administraci Hosting C4 napoví více.

1. Vytvoření e-mailu

V administraci klikněte v levém menu na položku E-maily a potom na tlačítko Nová e-mailová schránka. E-mailové schránce můžete nastavit například limit velikosti nebo spam a antivirovou ochranu

Údaje pro nastavení e-mailového klienta

2. Vytvoření databáze

V administraci klikněte v levém menu na položku Databáze a pak na tlačítko Nová databáze. U vytvářené databáze nastavte limit velikosti a porovnávání. Pokud se v tom nevyznáte, tak nechte porovnávání na výchozím nastavení. Nakonec je potřeba nastavit jméno databáze a heslo.

Instalace WordPress a dalších systémů

Instalace jakéhokoliv systému je pro zkušenější uživatele u Webhosting C4 snadná, ale nečekejte automatický instalátor na jedno kliknutí. Webhosting C4 má připravené návody pro instalaci známých redakčních systémů, e-shopových platforem, diskusních fór, galerií atd. 

Pro nainstalování čehokoliv buď ručně nahrajete soubory na FTP sami nebo přejdete z hlavní stránky webu webhostingu do návodů, kde si vyberete systém k nainstalování, vyplníte údaje k FTP a na server se pod vaši doménu do určeného adresáře nahraje instalační balíček. 

Klasická oldschoolová instalace WordPress

V případě WordPress to znamená, že pak musíte do prohlížeče zadat adresu vašeho webu. Tím se spustí klasická instalace WordPress, přes kterou už musíte projít sami. To mimo jiné znamená, že si musíte v administraci vytvořit databázi a v instalátoru vyplnit údaje k této databázi. Webhosting C4 pro to má své pochopitelné důvody. Nakonec instalace není žádná věda.

instalace wordpress

Vytvoření zálohy a změna PHP

Změna PHP na jinou verzi je u Webhosting C4 snadné. Stačí přejít v administraci na do správy webu a tam přepněte na požadovanou verzi. Pokud potřebujete některou ze starších verzí PHP 5.x, tak je potřeba kontaktovat podporu, aby administrátor váš web převedl na jiný server.

Webhosting C4 provádí automatické zálohy každý den, takže data webu, databáze a e-mailu jsou v bezpečí. Webhosting C4 se ale může pochlubit i takovou raritou mezi českými hostingy. Tou je, že provádí zálohy i do jiné serverovny, která je desítky kilometrů vzdálená od hlavní serverovny. To vlastně zvyšuje bezpečnost zákaznických dat. Pokud tedy dojde v hlavní serverovně k nějaké živelné pohromě, tak by se to nemělo záloh dotknout.

Zálohování funguje v praxi tak, že když máte na serveru nahraná nějaká data, tak jsou automaticky zálohována jednou denně. K zálohám pak má uživatel přístup buď přes FTP, ale také je může nechat jedním kliknutím obnovit přímo z administrace. Zálohy webů a databází jsou dostupné po dobu 30 dní, e-mailů po dobu 15 dní.

Podpora a návody

Webhosting C4 je rarita na českém trhu. To slovo rarita nemyslím nijak zle. Tato společnost netlačí do marketingu, ale spíše pracuje na kvalitním zázemí. A to už přes 15 let. Díky tomu mají téměř dokonale promyšlené zálohy, které se neukládají pouze v hlavní serverovně, rychlé servery a bezvadnou podporu, které můžete zatelefonovat.

Za ta léta své působnosti vybudoval Webhosting C4 obsáhlou znalostní bázi, kde najdete řešení snad všeho, co se týká tohoto webhostingu.

Webhosting C4 nevypadá na první pohled jako místo pro začátečníky, ale to není asi úplně pravda. Nejen že mají perfektní znalostní bázi, ale hosting provozuje vlastní diskuzní fórum, kde jsou aktivní uživatelé, takže je možné se s nimi poradit. V nejhorším případě je na e-mailu nebo telefonu přívětivá uživatelská podpora, takže není třeba se obávat, že by jakýkoliv problém byl neřešitelný.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..