Vas-hosting.cz logo

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.

Váš-hosting: správa webhostingu už nebude jednodušší

Když přijdete jako začátečník na web Váš-hosting, tak se nejspíš na první pohled zhrozíte, co tam vlastně pohledáváte. Když hned neodejdete a prokliknete se na záložku Webhosting, tak zjistíte, že tahle firma není jen o serverech. A pokud dáte šanci tomuto textu, tak zjistíte, proč si jejich webhosting zamilujete.

Kdo je Váš-hosting a co nabízí?

Váš-hosting je známý český hosting, který je na trhu od roku 2010. Jeho specializací jsou serverová řešení jako například VPS (virtuální privátní server), který lze administrovat s využitím jejich vlastní aplikace VPS centrum. Ta dost razantně zjednodušuje správu serveru, takže ji zvládnou i začátečníci.

Váš-hosting ale není jen o serverech. V jeho nabídce jsou další služby jako třeba webhosting. No a pokud budete s nějakým projektem u Váš-hosting začínat, tak to bude pravděpodobně na jejich webhostingu, ze kterého vyrostete až na některý z jejich serverů.

Parametry webhostingu

Základní parametryLiteWordpressProfi
Diskový prostor3 000 MB6 000 MB16 000 MB
Množství přenesených datNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet subdoménNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet databází5NeomezeněNeomezeně
Max. velikost 1 databáze100 MBNeomezeněNeomezeně
Počet emailových schránek20NeomezeněNeomezeně
Počet FTP účtůNeomezeněNeomezeněNeomezeně
HTTPS Zdarma - Letsencrypt
PHP 5.6, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0
Memory limit256 MBDohodouDohodou
Denní zálohování dat
DDOS ochrana
SSD

Návod, jak založit webhosting u Váš-hosting

1. Výběr správného tarifu

Celé objednávce samozřejmě předchází rozhodnutí, jaký z tarifů si vyberete. Váš-hosting má 3 webhostingové tarify – Lite, WordPress a Profi. Hlavní rozdíl mezi nimi vidíte v tabulce výše. Pokud je váš projekt teprve v plenkách nebo zde budete tvořit malý web, tak klidně zvolte pro začátek tarif Lite. Až vám bude malý, tak ho snadno převedete na tarif Profi. 

Webhostingové tarify

A kdy vybrat tarif WordPress? Tento tarif je připravený pro redakční systém WordPress. Pokud budete tvořit svůj web na WordPressu, tak si vyberte tento tarif. Když si totiž objednáte tarif WordPress, tak vám odpadne instalace redakčního systému. Ten se nainstaluje automaticky s objednáním webhostingu a vy pak jen dostanete do e-mailu přihlašovací údaje do administrace nainstalovaného WordPressu. Dá se říct, že je to ideální hosting pro WordPress.

2. Objednávka

Teď už jen vyberete webhostingový tarif. Já na videu vybral Lite. V dalším kroku se dostanete na výběr domény. Pokud doménu vlastníte, tak ji napište do formuláře a klikněte na ověřit. Pak si můžete doménu převést k Váš-hosting nebo si u svého registrátora nastavíte DNS. Pro české domény stačí nastavit NSSET – VASHOSTING.

Váš-hosting DNS servery, na které nasměrovat doménu:

  • DNS 1: ns.vas-hosting.cz
  • DNS 2: ns.vas-hosting.eu
  • DNS 3: ns.vas-hosting.com

Pokud žádnou doménu nemáte, tak si ji zde můžete nechat zaregistrovat. Postup je stejný, takže do formuláře vložte název vaší nové domény, včetně její koncovky .cz, .com, .eu atd.. V dalším kroku si vyberete, na jak dlouhé období ji chcete registrovat. 

V dalších krocích objednávky postupujte podle pokynů. Vyplňte údaje a klikněte na tlačítko Dokončit objednávku.

Po objednání se můžete prokliknout na platební bránu. Na e-mail vám přijde potvrzení objednávky s výzvou k platbě, která vás přesměruje na stejnou platební bránu. Takže objednat můžete teď, ale zaplatit klidně až později. Dokud nezaplatíte, tak nebude hosting fungovat.

váš-hosting platební brána
Platební brána

Přihlášení do administrace a správa webhostingu

Po objednání vám přijdou na e-mail přihlašovací údaje do Zákaznického Centra, na FTP a také údaje pro MySQL nebo seznam DNS serverů. 

Zákaznické Centrum je vlastně administrace služeb. Přes toto centrum můžete objednávat další služby, domény a tak podobně. Více napoví video níže. 

1. Vytvoření e-mailu

V Zákaznickém Centru přejděte do Seznamu domén, v levém sloupci klikněte na E-mail a pak už jen klikněte na Vytvořit schránku. Založení vlastní e-mailové schránky je prostě brnkačka.

Teď už jen stačí nastavit e-mailového klienta a můžete e-mailovat.

váš-hosting nastavení e-mailového klienta
Servery pro nastavení e-mailového klienta.

2. Vytvoření databáze

V Zákaznickém Centru přejděte do Seznamu domén, v levém sloupci klikněte na Databáze a pak už jen klikněte na Vytvořit databázi.

Instalace WordPress nebo PrestaShop

V Zákaznickém Centru přejděte do Seznamu domén, v levém sloupci klikněte na Instalace CMS. Vyberete si, zda chcete nainstalovat WordPress nebo PrestaShop. Nemusíte vytvářet databázi ani nic kopírovat na FTP. Instalátor se o vše postará. Po pár minutách se můžete do administrace přihlásit přes adresu vasedomena.cz/wp-login.php (pokud mluvíme o WordPress).

Při instalaci CMS si můžete zvolit složku, kam se má systém nainstalovat, takže si můžete například vytvořit subdoménu a nechat WordPress nainstalovat do složky subdomény. 

Vytvoření zálohy a změna PHP

Váš-hosting zálohuje každý den, ale někdy se může hodit manuální zálohování, když například budete provádět nějaké úpravy webu. Váš-hosting pro to má v administraci šikovnou funkci pro zálohování. Jediným stiskem tlačítka zálohujete data celé domény na FTP.

Občas se může hodit změna PHP. Ať už je to z důvodu zastaralého pluginu nebo kvůli jiným potřebám. Váš-hosting samozřejmě podporuje nejnovější verze PHP, ale můžete přepnout i na starší verze až po verzi PHP 5.6.

Ať už chcete vytvořit zálohu nebo změnit verzi PHP, tak v Zákaznickém Centru klikněte na Seznam domén a pak klikněte na Správa domény. Z nabídky si vyberte, co potřebujete. V této nabídce například můžete popohnat vystavení certifikátu SSL.

Podpora a návody

Těžko se hodnotí nějaká znalostní báze hostingu, jehož nastavení a správa jsou naprosto triviální. Jasně, tady to beru z vlastního pohledu, protože už mám v tomto směru spoustu zkušeností. 

Váš-hosting postupně buduje znalostní bázi, díky které se na webhostingu neztratí ani začátečníci, ale na své si přijdou i zkušení uživatelé. Proč? Protože ve znalostní bázi najdete návody na nastavení i nebanálních věcí jako třeba, jak zlepšit doručitelnost e-mailů nebo jak vytunit PHP-FPM.

Nejpropracovanější nápověda v ČR to rozhodně není, ale to vůbec nevadí, protože na live chatu, e-mailu a na telefonu jsou skuteční lidé, kteří vám dokáží rychle poradit. A to je asi daleko důležitější než vymakaná databáze návodů.

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..