Hostingsolutions.cz logo

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

HostingSolutions: WordPress Hosting Start je místo, kde začít

Zdá se to skoro nemožné, ale i v dnešní době všemožných uměle vytvořených marketingových WordPress hostingů je možné najít jeden, který nemá slovíčko WordPress jen jako mucholapku na klienty. Teď vás asi napadá, co dokáže takový WordPress hosting nabídnout. No můžu vám prozradit, že v tomto článku se to dozvíte.

Kdo je HostingSolutions a co nabízí?

HostingSolutions je česká hostingová společnost jejíž historie sahá až do roku 2005. Od té doby prošla určitým vývojem kvality služeb, takže si v dnešní době může dovolit pokrýt téměř všechny služby, které jsou s hostingem spjaté. Teď tedy mluvím například o managed VPS, cloudových řešeních, registraci domén, jednoduchém webhostingu, ale také o slušném multihostingu nebo nadupaném specializovaném WordPress hostingu. O tom bude tento článek.

U HostingSolutions není slovíčko WordPress pouze marketingovým lákadlem, ale zdejší WordPress Hosting nabízí opravdu něco víc než jen jméno tohoto redakčního systému v názvu webhostingového tarifu.

Jednou z výjimek oproti ostatním WordPress hostingům je nejspíš nástroj WordPress Toolkit, který usnadňuje správu instalací, instancí (staging), automatických aktualizací jádra a pluginů. S WordPress Toolkit je pak také hračka samotné zálohování WordPress webů přes administraci webhostingu. 

Provoz WordPress hostingu zajišťují servery s Nginx s buffer cache. Buffer cache například o dost zrychluje načítání obsahu a šetří zátěž serveru. Nebudu tady polemizovat, jestli je lepší Apache nebo Nginx. Každý webserver má své pro a proti. WordPress na Nginx má však v některých testech lepší rychlostní výsledky oproti Apache.

Parametry WordPress hostingu

Základní parametryStartStandard
Diskový prostor10 GB15 GB
Množství přenesených datNeomezeněNeomezeně
Počet subdomén510
Počet databází510
Max. velikost 1 databáze1 GB2 GB
Počet emailových schránek510
HTTPS Zdarma - Let's Encrypt
PHP 7.1 až 8.x
Memory limit256 MB512 MB
Denní zálohování dat
DDOS ochrana
SSD
Nginx cache buffer256 MB512 MB

Návod, jak založit webhosting u HostingSolutions

1. Objednávka

Protože tady píšu o WordPress hostingu od Hostingsolutions, tak jediné, co vás při objednávce bude zajímat, je asi porovnání tarifů Start a Standard. Hlavní rozdíl v nich je patrný v tabulce o kousek výš, ale ještě zopakuji, že je zde rozdíl ve velikosti diskového prostoru, v počtu subdomén, databází nebo e-mailových schránek. 

Po dokončení objednávky budete okamžitě přesměrováni na platební údaje. U HostingSolutions je možné zaplatit bankovním převodem nebo přes PayPal. Dokud nezaplatíte, tak nebude služba aktivní. Asi nejlepší je pro platbu využít vygenerovaný QR kód.

Faktura a platební instrukce

2. Registrace, převod nebo přesměrování domény

Při objednávání webhostingu máte možnost zaregistrovat si novou novou doménu, kdy máte na výběr nejpoužívanější koncovky jako .cz, .sk, .eu, .com, .net, ale i další jako je například .promo, .info a spousty dalších koncovek.

Další možností je si pod správu HostingSolutions převést svou doménu

A poslední možností je nechat si doménu u svého registrátora a nasměrovat ji na servery HostingSolutions přepsáním DNS. U českých domén stačí nastavit NSSET. Ten je HOSTINGSOLUTIONSCZ-NSSET.

DNS servery, na které nasměrovat doménu:

  • ns1.hostingsolutions.cz (176.227.168.86)
  • czns2.aziendeitalia.com
DNS servery a NSSET HostingSolutions

Přihlášení do administrace a správa webhostingu

Po objednání WordPress hostingu vám přijdou ještě všechny důležité údaje v e-mailu. V tom vám přijde i adresa na přihlášení do zákaznického účtu. Do ovládacího panelu webhostingu se dostanete právě přes zákaznický účet kliknutím na Služby > Mé služby > WordPress Hosting Start > Otevřít ovládací panel Plesk.

V zákaznickém účtu objednáváte nové služby, máte zde k dispozici faktury, komunikuje se tady s podporou.

Jak vypadá ovládací panel Plesk

Plesk je inovativní ovládací panel. Spíše bych ale mohl použít slovo intuitivní. Plesku se není proč bát, protože je jednoduchý a je v něm hned všechno jasné.

Jak vytvořit e-mail

V ovládacím panelu kliknete v levém menu na Pošta a pak na tlačítko Vytvořit e-mailovou adresu. Potom už pokračujte podle instrukcí. Není to nic složité a můžete se o tom přesvědčit ve videu níže.

Jak vytvořit databázi

V ovládacím panelu kliknete v levém menu na Databáze a pak na tlačítko Vytvořit databázi. Potom už pokračujte podle instrukcí.

Instalace WordPress a jiných aplikací

Při objednání WordPress hostingu můžete v objednávce zaškrtnout, aby se vám WordPress nainstaloval automaticky. Tím vám instalace tohoto CMS odpadá. Ale pokud budete chtít nainstalovat WordPress nebo jinou aplikaci například pod subdoménu, tak v levém menu klikněte na Aplikace a pak buď klikněte na Atraktivní aplikace (nejoblíbenější) nebo Všechny aplikace. Nakonec vyberte tu, kterou chcete nainstalovat.

Jednoduchá správa WordPress webů s WordPress Toolkit

HostingSolutions WordPress hosting je vybaven nástrojem WordPress Toolkit. Ten vám usnadní správu vašich webů, které pohání tento CMS. Správu WordPress instalací, instancí (staging), automatických aktualizací WP a pluginů atd. můžete dělat přímo z administrace webhostingu. Nemusíte se přihlašovat do administrace WordPressu. Více ve videu.

Podpora

HostingSolutions nemá propracovanou znalostní bázi. V té má vlastně jen pár návodů a důležitých dat. Možná by se vyplatilo, aby na něčem podobném zapracovali. Návody a znalostní báze ale nejsou u hostingu tím nejdůležitějším kritériem pro výběr služby. Daleko důležitější je odborná pomoc uživatelské podpory. A ta zde je.

Znalostní báze HostingSolutions
Znalostní báze HostingSolutions.

Podporu můžete kontaktovat ze zákaznického účtu prostřednictvím kontaktního formuláře, což může být někdy rychlejší než zdlouhavé dohledávání informací ve znalostní bázi.

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..