Ruby on Rails hosting – jaký Ruby hosting je nejlepší?

Hledáte nejlepší Ruby on Rails hosting? Máme tu pro vás 3 nejlepší, které jsme sami testovali na vlastních projektech i na projektech našich klientů. Z toho důvodu jsme přesvědčení, že tyto Ruby hostingy patří mezi nejlepší. Známe jejich konfigurace, slabé i silné stránky. Pojďte si vybrat kvalitní Ruby on Rails hosting.

3 nejlepší Ruby on Rails hostingy

Recenze Ruby on Rails hostingů

1. Exon.io – nextHosting

Exon Io Logo

Exon.io je česká hostingová společnost s tradicí od roku 2012. Tato hostingovka se zaměřuje na techničtější klienty, kteří potřebují výkon, rychlé technologie, dobrou podporu různých programovacích jazyků. To vše u Exon.io najdete. Na hostingu máte vlastní vyhrazený výkon, ale nemusíte se starat o správu serveru. Služby se administrují přes cPanel, je tady SSH, Redis, LiteSpeed, hlavně Ruby on Rails.

Nevýhodou Exon.io – je hlavně v tom, že technicky méně zdatní uživatelé se zde nevyznají. Tento hosting se však zaměřuje na techničtější uživatele, kteří zde najdou to, co potřebují. A možná i víc.

Výhodou Exon.io – je přidělený vlastní výkon, správa přes cPanel, dobrá uživatelská podpora a perfektní výkon i u nejnižšího tarifu.

Sleva 20 % na Exon.io – Slevové kupony

2. Roští.cz – Ruby

Rosti Cz Logo

Roští.cz patří ke stálicím českých hostingů. Na trhu působí od roku 2012, takže jde o léty prověřenou službu. Roští se zaměřuje také na technicky zdatnější zákazníky, kteří tady mají podporu pro různé programovací jazyky, vlastní vyhrazený výkon, SSH přístup a další.

Nevýhodou Roští.cz – je jednoduchý až nepřehledný web, kde je složité se zorientovat v jejich nabídce tarifů. Jisté problémy může méně techničtějším uživatelům dělat administrační prostředí. Ale začátečník sem asi nepůjde.

Výhodou Roští.cz – je podpora mnoha technologií, vlastní přidělený výkon, skvěle zpracovaná dokumentace ke službám.

3. HostingSolutions – managed VPS

Hostingsolutions Logo

HostingSolution je větší česká hostingová společnost, která nabízí malé hostingové tarify, ale také VPS nebo cloudové servery. Z jejich nabídky už logicky vyplývá, že zde najde zázemí pro svůj projekt asi úplně každý. A to i méně technicky zdatnější uživatelé.

Nevýhodou HostingSolutions – je zmatečný web. Pokud hledáte Ruby hosting, tak prozkoumejte důkladně jejich web. Nejlevnější tarify jsou samozřejmě u sdíleného hostingu. Výkonnější varianty jsou až VPS.

Výhodou HostingSolutions – je podpora mnoha technologií, rychlá uživatelská podpora.

Srovnání Ruby on Rails hostingů

ParametrExon.ioRoští.czHostingSolutions
Exon Io Logo

Exon.io

Rosti Cz Logo

Roští.cz

Hostingsolutions Logo

HostingSolutions

Prostor60-240 GB2-50 GB10 GB
Počet doménneomezeněneomezeně5 a více
RAM3-12 GB0,2-4 GBsdílený hosting
CPU3-12 vCPU (12-32 procesů)--
HTTS/SSL v ceně
SSH, Gitzáleží na tarifu
KódPHP, Node.js, Python a RubyPHP, Node.js, Python a RubyPHP, Node.js, Python a Ruby
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

Jak vybrat Ruby on Rails hosting?

Hosting nebo VPS?

Toto je první věc, kterou byste měli při výběru Ruby on Rails hostingu zvážit. Máte dostatek zkušeností a času pro nastavování VPS nebo jiného serveru? Pokud ne, tak věřte, že i sdílený hosting dokáže nabídnout dostatečný výkon. Kromě toho, ty nejlepší Ruby on Rails webhostingy nabízejí vyhrazený výkon, díky kterému vás neovlivňují další aplikace, které na serverech běží.

Výkon hostingu

Toto je složitější téma. Obecně platí, že čím vyšší bude návštěvnost projektu, tím větší potřebuje výkon. Funkce samotné aplikace dokáží také dobře vytěžovat technické zdroje. Pokud toto neumíte odhadnou, tak jednoduše oslovte uživatelskou podporu nebo aplikaci nahrajte na server a testujte. Pokud nepoběží dobře, tak budete muset udělat upgrade na vyšší tarif.

Verze Ruby on Rails

Před objednáním hostingu se ujistěte, jaké verze Ruby on Rails je možné na hostingu používat. Toto vlastně platí pro všechny programovací jazyky.

Další parametry

Nezapomeňte vybírat Ruby on Rails hosting podle dalších parametrů jako:

  • prostor na disku
  • podpora dalších technologií
  • kolik je možné hostovat domén 2. řádu
  • kolik databází je možné vytvořit
  • kolik e-mailových schránek je možné zřídit

Ruby on Rails hostingy

Časté otázky

U nás existuje malé množství spolehlivých hostingů. Směle vám můžeme doporučit pouze 3, které jsme si osobně sami otestovali. Ty najdete v našem srovnání Ruby on Rails hostingů. Jsou tu ty s vyhrazeným výkonem i klasické sdílené webhostingy za pár korun, ale s omezeným výkonem.