VPN - virtuální privátní síť

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Co je VPN a kdy ho využijete?

Přestože můžeme mít při prohlížení internetových stránek pocit, že nás nikdo nevidí, opak je pravdou. Náš pohyb na internetu je totiž velice pečlivě monitorován, a to jak například naše poloha, tak také třeba to, co zrovna hledáme.

Právě to je důvod, proč čím dál více lidí používá VPN, tedy virtuální soukromou síť, díky které se vyhneme jak například na diskriminaci na základě polohy, tak právě cílené reklamě. Mezi nejspolehlivější VPN patří NordVPN. V následujících řádcích si tedy nejen stručně přiblížíme historii této společnosti, ale především uvedeme praktické situace, ve kterých je vhodné VPN použít.

Co je NordVPN?

Společnosti NordVPN vznikla v roce 2012 ze stejného popudu, jaký uvádíme v úvodu našeho článku – její zakladatelé jednoduše chtěli vytvořit nástroj, který by jim pomohl v boji proti internetové cenzuře či kontrole zobrazovaného obsahu. To, co byl původně jen projekt pro skupinu přátel, se postupně proměnilo v celosvětově známý nástroj, který dnes využívá na čtrnáct milionů uživatelů. 

NordVPN logo

Kromě VPN se však společnost NordVPN, která získala své jméno po severských ideálech inovace, sebevědomí a důvěry, věnuje dalším důležitým otázkám bezpečnosti na internetu.

Kdy využijete VPN?

Pokud VPN pravidelně nepoužíváte, možná máte o možnostech jeho využití velice nejasnou představu. Máme pro vás proto pět tipů na situace, kdy VPN najde své uplatnění i ve vašem počítači či mobilním telefonu.

Streamování bez omezení

Asi nejčastější důvodem k použití VPN je fakt, že některé streamovací služby omezují své služby či obsah jen na některé země. Pokud jste tedy například na dovolené v zemi, kterou vaše streamovací služba nepodporuje, nebo naopak není určitý obsah dostupný v České republice, je čas zapnout VPN. Díky němu můžete sledovat své oblíbené pořady i filmy bez omezení.

NordVPN
Zdroj: Pexels.com

Levnější nákupy

Další situace, ve které VPN najde využití, se týká cenové diskriminace. Ta může nastat jednak kvůli přístupu k vaší poloze, jednak kvůli tomu, že poskytovatel internetu zná vaše nákupní chování na internetu. To znamená, že například osobám z větších měst či ekonomicky vyspělejších států uměle zvyšuje ceny například letenek. V druhém případě naopak vidí, že reálně zvažujete nákup nějakého výrobku – tuto informaci „prodá“ prodejci, který vám zvedne cenu. To se však s VPN nestane, jelikož všechny informace o vaší poloze i pohybu na internetu spolehlivě ochrání.

Přístup k blokovaným stránkám

V tomto případě využijí VPN zejména studenti, kterým je například ve škole limitován přístup na sociální sítě. Přes šifrované sítě VPN se na ně bez problémů dostanete.

Bezpečné prohlížení internetu

Hlavní výhoda VPN však spočívá v celkové bezpečnosti. To se týká především případů, kdy se připojujeme k veřejné WiFi. 

Dokonalá anonymita

A v neposlední řadě vám VPN poskytne dokonalou anonymitu, čímž vás ochrání nejen před sledováním, a to jak firmami či vládními organizacemi, tak například hackery.

Proč zvolit NordVPN?

Mezi hlavní výhody NordVPN patří zejména fakt, že ho můžeme použít jak v počítači, tak v mobilním telefonu, a to až v 6 zařízeních. Jeho síť se skládá ze 5100+ serverů v 60+ různých zemích. Mnohé může zaujmout i fakt, že přijímá platby i v kryptoměnách. Nevýhodou může být jen potenciálně nižší rychlost přenosu dat.

Pokud chcete vyzkoušet spolehlivé VPN, ale zatím se vám nechce do nej investovat příliš velké částky, jistě vás potěší, že v rámci Black Friday právě získáte NordVPN se slevou 72 %.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..