Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.
Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.
Jak chránit počítač před viry?
Sice žijeme v moderní době plné moderních technologií, ale to neznamená, že veškerá zakoupená elektronika je automaticky chráněna také před viry a dalšími hrozbami. Ano, všechno se posouvá sedmimílovými kroky vpřed, ale to jen znamená, že se téže svižným krokem posouvají i viry, které jsou najednou propracovanější a nebezpečnější. Stále tedy platí, že bychom se před nimi měli mít na pozoru a svůj počítač bychom měli chránit. Ale jak?
Když jsou současné hrozby nebezpečnější a propracovanější, to už asi nestačí tradiční, stará známá ochrana nebo snad ano? Říkáte si. Pojďme si odhalit spolehlivé programy či způsoby, jak svůj počítač zabezpečit a tím chránit choulostivá, velice citlivá data před napadením.
Antivirový software je základ
Stále platí, že tradiční antivirus neboli antivirový software je základem úspěchu. Jedná se o jednu z účinných a efektivních zbraní proti virům, který je prakticky neustále na pozoru před možnými hrozbami přicházejícími kupříkladu z internetu.
Mnozí uživatelé sází jenom na neplacenou, respektive bezplatnou verzi, což není samozřejmě špatně. Pokud však elektroniku používáte k práci a uchováváte v ní choulostivá data, je daleko lepší zaplatit si kompletní licenci, která bude kontrolovat nejen jednotlivá okna internetových vyhledávačů, ale ochrání počítač jako celek.
Spamy stále ohrožují e-mailové schránky
I když není rok 2010 ani 2015, stále jsou aktuální spamy. A stále jsou největší hrozbou na celém internetu. Většinou bývají ukryté v masových kampaních, proto zejména před nimi buďte na pozoru. Jelikož ale napadají e-mailové schránky, tak se nemusíme tolik bát. Naše schránky v sobě ukrývají nástroje, jež spam dokážou efektivně zachytit a automaticky přesunout do nevyžádané pošty. Při jejím procházení se raději mějte na pozoru.
Mějte svůj vlastní datový nosič
Ať už je vám blízká zelená elektřina a energie nebo ne či ať už ji využíváte nebo nikoliv, vyhýbejte se cizím datovým nosičům. Používejte pouze ověřené, ideálně své vlastní. Nikdy nevíte, jestli ostatní uživatelé nemají počítač zavirovaný od kabelů až po obrazovku (oni sami si toho nemusí být ani vědomí).
Vyhýbejte se nebezpečným stránkám
Abyste nezvyšovali riziko napadení, vyhýbejte se nebezpečným stránkám. Nejvíce virů se totiž chytá právě na internetu, tedy při běžném prohlížení. Vyhýbejte se adresám, které u svého URL postrádají zamčený zámek. Nepřicházejte na neznámé stránky, stejně tak si dejte pozor na on-line přehrávače filmových snímků.
Právě streamovací, nezabezpečené platformy nabízející on-line zhlédnutí filmů jsou největším rizikem. Než dojde ke spuštění filmu, vyjede stovka vyskakovacích oken. Nejednou z nich přenese vir a schová ho do vašeho PC. Mějte se proto na pozoru i při surfování na internetu.