Webglobe Recenze Logo

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze WordPress hostingu od Webglobe: zkušenosti z první ruky

Webglobe přišel na trh s revolučním WordPress hostingem. To mi přišlo vhod, protože zrovna zakládám nový projekt, který pojede na WordPress s WooCommerce. To je kombinace, která potřebuje skutečně stabilní hosting se silnou konfigurací. To jsem u Webglobe našel a teď tady s vámi můžu sdílet své zkušenosti, jak mi to na Webglobe funguje.

5 důvodů, proč jsem si vybral WordPress hosting u Webglobe:

 • Webglobe má cenově dostupné tarify pro všechny druhy projektů. Levný tarif pro malé firemní weby až po neomezený multihostingový tarif pro 10 domén.
 • Začátečníkům se bude hodit předinstalovaný WordPress a k tomu mnoho návodů zdarma, jak ho ovládat.
 • 12x rychlejší načítání webových stránek oproti konkurenci díky OpenLiteSpeed serverům a Turbo Cache.
 • Rychlá zákaznická podpora, se kterou si můžete psát přes LiveChat.
 • Přehledná administrace, se kterou správa služeb jedna radost. A to doslova.

Webglobe nabízí opravdu velké množství služeb od sdíleného hostingu, přes WordPress hosting, servery až po vlastní editor stránek. Já se k tomuto hostingu dostal, když jsem řešil e-mail hosting pro jednoho klienta. Zjistil jsem, že Webglobe jednak nabízí bezkonkurenční nabídku pro firemní maily na vlastní doméně, ale také má perfektní moderní administraci. Zdálo by se to jako maličkost, ale zrovna přehledná administrace mi tenkrát pomohla k hladkému migrování firemních schránek s veškerou historickou poštou bez ztráty jediného mailu. Tenkrát jsem migroval přes 60 GB mailů. Jsem si jistý, že s tak jednoduchou administrací by to zvládl jakýkoliv člověk bez předchozích zkušeností.

A tohle jsou důvody, pro které jsem si řekl, že další projekt budu startovat u Webglobe. No a oni do toho přišli s nabídkou bezkonkurenčního WordPress hostingu s různými vychytávkami jako multihosting pro 3-10 domén, OpenLiteSpeed servery, Turbo Cache a rychlé NVMe SSD disky. To jsou všechno zkratky, které začátečníkům nic neřeknou, ale zkušený uživatel bude vědět, že web na tomto hostingu se bude načítat extrémně rychle. A to je v dnešní době důležité, protože nikdo nechce čekat na načítání pomalého webu.

Hlavní rozdíl mezi tarify WordPress hostingu

Hlavní rozdíl je určitě cenový. Nejlevnější tarif Start stojí 74 Kč/měsíčně, WordPress Plus 149 Kč měsíčně a WordPress Ultra 249 Kč měsíčně. Všechny tarify mají stejnou výkonnostní konfiguraci, což je skvělé, protože web na nejlevnějším tarifu má k dispozici stejný výkon, jako weby na drahém tarifu. Čím se tedy tarify liší? Je to počtem domén, prostorem pro web i e-maily a také počtem databází, které můžete na hosting přidat.

TarifWordPress StartWordPress PlusWordPress Ultra
Počet domén1 doména3 domény10 domén
Prostor5 GB pro WordPress a e‑maily100 GB pro WordPress a e‑mailyneomezeně místa na WordPress a e‑maily
E-maily5 e‑mailových schránekneomezeně e‑mailových schránekneomezeně e‑mailových schránek
Databáze1 databáze10 databázíneomezeně databází
Automatické zálohylze aktivovat zdarma1x denně (i 14 dní zpět)1x denně (i 14 dní zpět)
PodporaKlasická rychláKlasická rychláVIP zákaznická podpora

Mezi další důležité parametry paří:

 • 512MB PHP memory_limit
 • 20 PHP workerů
 • Dostupné starší verze PHP: 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0, 8.1
 • Neomezeně subdomén
 • Vlastní nastavení PHP pro každou doménu zvlášť
 • SSL (HTTPS) zdarma
 • Pokročilé zabezpečení a antispam, se serverovou ochranou, prémiovým DDoS

Jaký tarif jsem si vybral, jak byste měli vybírat vy

Já šel od začátku po výběru WordPress hostingu, ačkoliv má podobnou konfiguraci jako sdílený webhosting od Webglobe. Smyslem WordPress hostingu je pro začátečníka hlavně v tom, že si objedná hosting a k němu dostane předinstalovaný WordPress. To začátečníkům usnadní dost práce, protože mohou začít hned pracovat na webu, nikoliv se starat o instalaci systému.

1 Webglobe Tarify Hostingu

Za normálních okolností bych si vybral tarif WordPress Start. Ten bude stačit většině začínajícím projektům. Je tam prostor pro 1 doménu, 5 GB místa pro web a maily. To bohatě stačí pro web, blog i střední e-shop. Diskový prostor je možné přikoupit 1 GB za 20 Kč/rok, takže se nemusíte obávat, že vám dojde místo. Pokud od začátku víte, že potřebujete více místa, tak si pořiďte tarif WordPress Plus se 100 GB prostorem. 

Já jsem si vybral WordPress Ultra, protože tam mám neomezený prostor, a hlavně možnost provozovat na něm 10 domén. Je to multihosting, který mi umožní spustit WordPress web s e-shopem a k tomu provozovat další projekty na vlastních doménách. A to vše z jednoho místa a za jedny peníze. Nejspíš tam přesunu projekty z jiných hostingů, abych měl vše pod jednou střechou a tím ušetřím peníze a čas při starání se o jiné služby. On sice vyjde WordPress Ultra nejdráž, ale nabízí nejvíc muziky. Nicméně dám vám tip na to, jak ušetřit. Tady si najděte slevový kupon na hosting Webglobe

Webglobe e-maily na vlastní doméně

V rámci nově pořizovaného hostingu máte k dispozici také místo pro vytváření e-mailových schránek. Počet schránek záleží na vybraném tarifu. Jednoduše si tedy u Webglobe spustíte web a vytvoříte e-mail na vastní doméně. Jám mám u svého tarifu WordPress Ultra možnost vytvořit 300 e-mailových schránek. 

2 Webglobe Maily

Určitě ale využiju možnost schránku založit, protože bez toho se neobejdu. Poslouží mi k tomu jednoduchá administrace, se kterou založím e-mailovou schránku na jedno kliknutí. 

3 Webglobe Zalozeni E Mailove Schranky

Ono, pokud chcete u Webglobe zřídit pouze e-mailové schránky, tak to také není problém. Mají pro to speciální služby, a to dokonce i pro Microsoft Exchange nebo IceWarp Office Suite, když chcete mít pohromadě také cloudové nástroje a kancelářský balík programů.

4 Webglobe Mailove Sluzby

Jaké jsou moje zkušenosti s Webglobe a jaké je podpora

S Webglobe sbírám zkušenosti už řadu měsíců, takže vím, o čem píšu. Nechodil bych tam, kdyby se mi jejich služby nelíbily. V první řadě musím pochválit uživatelskou podporu. Díky livechatu je s ní komunikace bezproblémová. A to i v případě, že nemáte VIP podporu. 

Oceňuji situace, kdy není podpora nutná, ale při zřizování nových služeb jako je hosting se občas může něco pokazit. V mém případě nedošlo k registraci objednané domény. To se prostě stane. Uživatelská podpora tento problém okamžitě vyřešila, takže doména byla funkční v nejkratším možném čase. 

S objednáním WordPress hostingu máte slíbený předinstalovaný WordPress. V podstatě okamžitě po registraci domény vám přijde do e-mailu zpráva s přihlašovacími údaji do WordPress. Celý ten proces trvá asi hodinu s vygenerování SSL certifikátu. Takže po objednání hostingu máte hodinu pauzu. To je zcela normální věc, prostě ta registrace a jiné procesy nějakou dobu zaberou.

5 Webglobe Nainstalovany WordPress
E-mail s údaji k předinstalovanému WordPress.

Předinstalovaný WordPress

Co mi přijde předinstalovaném WordPress super, tak je to instalace bez pluginu Hello Dolly, který stejně každý hned smaže. Já bych ocenil úplně čistou instalaci bez vzorového příspěvku a stránky, ale začátečníci to ocení, jak to je. 

Webglobe si naopak instalaci WordPressu obohatil o bezpečnostní plugin Wordfence Security, cachovací plugin LiteSpeed Cache a Google Analytics for WordPress by MonsterInsights pro snadné propojení WordPress s Google Analytics.

Ještě je tu jeden plugin s názvem Webglobe Vítejte. Ten přidává na nástěnku WordPressu rozcestník s nápovědami a doporučenými akcemi, které byste měli pro spuštění a nastavení svého webu udělat. Pro začátečníky a méně zkušené uživatele je to ta nejlepší věc, jakou jsem kdy u předinstalovaných WordPressů viděl. A to už jsem otestoval nespočet webhostingových služeb i s nejlepšími WordPress hostingy.

6 Webglobe Vitejte WordPress
Přivítání ve WordPressu a provedení prvními krůčky.

Pro ty co s WordPressem zrovna začínají můžu doporučit také náš online kurz WP Hero, který vám poskytne potřebné znalosti pro tvorbu vlastních webových projektů postavených na WordPressu.

Wphero Social Fb

Jak je na tom výkon a rychlost načítání webu

Rychlost WordPressu a jeho součástí je vždycky závislá na správné šabloně a množství pluginů. Jeden neoptimalizovaný plugin dokáže udělat pěknou paseku v rychlosti. Já na Webglobe rozjíždím e-shop jehož jádrem je systém WordPress a e-commerce plugin WooCommerce. WooCommerce je sama o sobě zárukou zpomalení webu. Asi i z toho důvodu jsem překvapený výsledky. Nicméně ověření rychlosti hostingu je vždy běh na dlouhou trať a většinou se po delší době ukáže, že má hosting pomalou databázi. Tohle ukáže až čas. Nicméně základní prověření rychlosti hostingu je více než dobré.

Při testování rychlosti svého webu na hostingu Webglobe jsem zjistil, že TTFB (čas, než se začne načítat první část dat) je 0,28 sekundy. Co to znamená? Je to vlastně skvělá zpráva! TTFB je jako první dojem – říká, jak rychle web reaguje, když na něj někdo klikne.

7 Webglobe Pagespeed Ttfb
Měřeno s pomocí PageSpeed.cz.

Čím nižší číslo, tím lépe. Moje měření 0,28 sekundy ukazuje, že server hostingu reaguje rychle, což je pro návštěvníky příjemné, protože nikdo nemá rád čekání. To nejenže zlepšuje zážitek uživatele, ale také signalizuje, že hostingová služba je kvalitní a efektivní.

Závěrečné hodnocení hostingu Webglobe

Webglobe má v současné době jedno nejsilnějších zázemí u nás. A to jak finanční, tak technologické. Z toho důvodu je to hosting, kterému věřím a vím, že moje data jsou tam v bezpečí. Také jsem přesvědčený, že mají řadu ochran kvůli různým DDoS útokům na weby. Tohle ale slibuje každý webhosting po celém světě.

U Webglobe si cení především toho, že nabízí cenově dostupné tarify hostingu. Tarify jsou cenově dobře odstupňované, ale zároveň nejsou osekané o to nejpodstatnější – výkon. Vlastně i s tím nejlevnějším tarifem, budete mít k dispozici stejný výkon, jako má nejdražší tarif. Jediný rozdíl bude v diskovém prostoru, množství domén, e-mailových schránek a databází.

Já mohu Webglobe určitě doporučit, protože sám využívám jejich služby, takže vím, jaké jsou. Jsem u nich kvůli rychlé a fungující uživatelské podpoře, jednoduchosti nastavení služeb a také díky jejich rozumné ceně.

5/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..