Online Nakupy

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Ve složenkách budoucnost určitě není

Říká se: „pokrok nezastavíš.“ A je to tak. Doba jde kupředu ve všech směrech. Technologie se neustále zdokonalují a online život již není hudbou budoucnosti. Komunikace, studium, rande, kurzy, pohovor, nákupy, … Donedávna nepředstavitelné. 

Pro starší a střední generaci představuje současnost poměrně složité období. Musí si zvykat na novoty, které jsou pro některé z nich nepochopitelné. Možná to znáte ze svého okolí, od svých babiček, dědečků či rodičů, kteří bojují s tím, že „co je psáno, to je dáno“ už nemusí být striktně na papíře. Smlouva může být online, podpis elektronický.  

Stejně tak to je s nejrůznějšími platbami. Stále existuje mnoho těch, kteří nevěří moderním systémům. Raději mají své úspory pěkně pod dohledem, tedy pod matrací, a platí jedině hotově. Cokoli jiného nepřipadá v úvahu. Online platba? V žádné případě! A když už musí platit něco takzvaně „na dálku“, použijí k tomu složenku. Ovšem, s nimi už budoucnost příliš nepočítá.

Je pravdou, že uplynulé dva roky naučily i velkou část zarputilců fungovat online. Co mohly dělat, když obchody v okolí byly zavřené a nové boty nebo mixér si mohli koupit pouze v e-shopu a zaplatit pouze online. Žádná hotovost, žádné složenky. Pouze internetový způsob úhrady za pořízené zboží. Třeba prostřednictvím platební brány. A co že to je?

Platební brána znamená spolehlivý, jednoduchý, a bezpečný systém řešení internetových plateb, a to nejen pro firmy. Odběratel či kupující má možnost zaplatit způsobem, který mu vyhovuje a  současně funguje v mobilu, na počítači i tabletu. 

Nakup V Eshope
Zdroj: Unsplash.com / John Schnobrich

Platbu lze provést kartou, bankovním převodem, pomocí QR kódu, přes apple pay či google pay,  prostřednictvím paypalu nebo mobilem. Platební brána umí zpracovávat také platby předem a platby záloh (používané zejména v případě platby zálohy na ubytování), platby poplatků, klubových příspěvků či darů; samozřejmostí je evidence online platby v systému EET. 

Nasazení platební brány není nikterak složité. Například propojení platební brány Pays s webem či e-shopem by měl zvládnout správce webu či programátor e-shopu bez nutnosti kompromisů v zabezpečení celého procesu. 

Rovněž registrace a aktivace v rámci systému Pays je velmi jednoduchá a rychlá.  Platební bránu je možné nasadit na libovolné webové stránky, e-shop či Facebook. Platební odkaz se dá snadno vygenerovat v administračním rozhraní Pays, takže není potřeba nic programovat. 

Mezi další výhody platební brány Pays patří tvorba a odesílání platebních předpisů, opakování plateb, vytvoření internetové pokladny, podpora rychlé SMS notifikace i zasílání připomínky zákazníkům o tom, že jejich online platba nebyla dokončena. Brána má také jednoduchý systém bezplatných vratek a dokáže vytvářet a odesílat daňové doklady.

Nízká cena a možnost snížení poplatků vychází vstříc i drobným živnostníkům. Pays si za své služby účtuje pouze transakční poplatky uvedené na měsíčním výpisu z účtu. Poplatek je uveden u jednotlivých finančních transakcí a vždy souhlasí se sazbou, jež byla dojednána ve smlouvě.

Podnikatel si může sám přesně nastavit, jakou metodou a jazykem bude brána se zákazníkem komunikovat. Může si také nadefinovat vzhled, aby souzněl s designem webových stránek či e-shopu. 

Ke standardu služeb patří podpora jiných měn včetně několika e-shopů na jednom účtu. Též se dají zadat dodatečné údaje či číslo slevového voucheru. Záruku kvalitní služby představuje rychlá technická podpora.

Měli bychom si uvědomit, že doba papírová bude dříve či později kompletně nahrazena dobou elektronickou. Již nyní většinu stvrzenek, poučení, bankovních výpisů ale i úředních dopisů zastupují zprávy zasílané do e-mailu, případně datové schránky. Nejen papírovým složenkám, zdá se, zvoní hrana.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..