Wedos je nejprodávanější a největší hosting v ČR

Největší provozovatel hostingu v ČR (webhosting, VPS), IDS/IPS ochrana, DDoS ochrana, 100 Gbps páteřní síť. Vysoký výkon, vysoká spolehlivost – 2 vlastní profesionální privátní datacentra.

Starají se téměř o 20 % domén a webů v ČR. Hosting poskytují každému – nejen jednotlivcům a malým nebo středním, ale i obřím firmám a e-shopům s miliardovými obraty.

Aktuální statistiky Wedosu

  • 361 000+ Domén
  • 108 400 + Webhostingů
  • 257 700 + Zákazníků
  • 566 000 + Aktivních služeb

Informace o Wedosu

Společnost WEDOS byla založena v roce 2010 a během 31 měsíců se stala největším poskytovatelem webhostingových služeb v Česku. Máme vlastní privátní datacentrum, kde jsou pouze naše servery a technologie. Druhé datacentrum, kde se servery budou chladit v olejové lázni, stavíme. Nebojíme se investovat do technologií, inovací a výzkumu, tak, abychom mohli poskytovat služby co možná nejširší veřejnosti. Zároveň díky tomu se nám dlouhodobě daří držet velmi příznivé ceny hostingových služeb a reagovat na aktuální požadavky trhu.

Datacentra

WEDOS DC 1 „Bunkr“


Jejich první datacentrum, kde vznikl v roce 2010 WEDOS. Původní budova sloužila jako kryt civilní obrany, který byl postaven na strategickém místě. V roce 2018 prošlo datacentrum modernizací. Investovali do ní 20 milionů Kč. Pořídili novou trafostanici, dva generátory, posílili freecooling, chlazení, celou elektrickou síť a vytvořili dvě nezávislé a zcela oddělené větve konektivity a elektřiny.

Datacentrum je připojeno do internetu třemi nezávislými trasami od dvou různých dodavatelů 3×100 Gbps. Do každého racku vede minimálně 2×10 Gbps. Serverové skříně HPE Moonshot jsou připojeny 4x 20 Gbps.

V budově jsou nepřetržitě minimálně dva lidé. Klíčoví pracovníci bydlí přímo v Hluboké nad Vltavou, případně v dojezdu do 5 minut. Máme k dispozici dva vlastní elektrikáře se zkušeností se stavbou a údržbou datacenter.

WEDOS DC 2 „Podskalí“

Druhé datacentrum staví od roku 2014. Jedná se o unikátní projekt, kde budou servery chlazeny pomocí olejové lázně a vodního chlazení. Bude se jednat o první komerční datacentrum, které nasadí tuto technologii až pro 10 tisíc fyzických serverů. Ty vyprodukují tolik tepla, že s ním dokáží vytopit nedaleký městský bazén i v zimě.

Pro datacentrum zažádali v roce 2017 o nejvyšší prestižní certifikaci TIER IV Operational Sustainability. Ta je někdy označována jako zlatý TIER a má jí jen 9 datacenter na světě. Věří že budou desátí!

Celé datacentrum (včetně infrastruktury) je tak stavěno s ohledem na TIER IV. Požadavky jsou opravdu náročné, v některých případech až extrémní. Například zde bude 5 motorgenerátorů určených pro nepřetržitý provoz a všechna infrastruktura bude oddělená překážkami s certifikací na prohoření minimálně 90 minut.

WEDOS DC 3 „Kravín“

Toto datacentrum je momentálně v stádiu příprav.

WEDOS slevové kupóny a akce

Wedos.cz logo Sleva 50%
WEDOS.cz
Slevový kód
Slevový kupón Wedos lze použít na všechny webhostingové tarify. Slevový kupón platí jen pro nové objednávky, neplatí na prodloužení již stávajících služeb.
Wedos.cz logo Sleva 50%
WEDOS WebSite
Slevový kód
Sleva na nástroj na tvorbu webových stránek (page builder) WEDOS WebSite.
Wedos.cz logo Sleva 25%
WEDOS Disk
Slevový kód
Sleva na datové úložiště WEDOS Disk.
Wedos.cz logo Sleva 50%
Domény
Slevový kód
50% sleva na domény (.EU, .ONLINE, .STORE, .TECH, .SITE, .WEBSITE, .SPACE, .FUN)
Wedos.cz logo Sleva 33%
WEDOS VPS ON
Slevový kód
Sleva na virtuální servery WEDOS VPS ON.
Wedos.cz logo Sleva 25%
WEDOS VPS SSD
Slevový kód
Sleva na virtuální servery WEDOS VPS SSD.
Wedos.cz logo Sleva 25%
WEDOS CD
Slevový kód
Sleva 25% na cloudové úložiště WEDOS CD (Cloud disk).

Zobrazit všechny slevové kupóny.

WEDOS webhosting

Zobrazuji všechny 2 výsledky