Webglobe Yegon

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Webglobe – Yegon informuje o podvodných emailech

Aktualizace: Webglobe Yegon a další hostingové společnosti z posledních akvizic byly začátkem roku 2022 sjednoceny pod značku Webglobe. Více informací naleznete zde.

Podvodné emaily a různé spamy jsou celosvětový problém a jejich rozesílání je na denním pořádku. Když se ale ovšem jedná o společnost, kterou znáte a snaží se z uživatelů vymámit citlivé, nebo kontaktní údaje, tak je potřeba o tom veřejnost informovat.

Jeden takový email chodí po emailových schránkách v posledních dnech. Jedná se o podvodný email, který se tváří, že byl odeslán od společnosti Webglobe – Yegon.

Webglobe – Yegon informuje své zákazníky

Dnes mi takový email přišel a cituji Vám jej níže.

Dobrý deň,
v uplynulých dňoch sme na základe podnetov viacerých našich zákazníkov zaznamenali rozosielanie podvodných e-mailov tváriacich sa ako keby boli odoslané v mene našej spoločnosti.

Podvodné e-maily majú zhodný dizajn s e-mailami, ktoré rozosielame, ale nemajú v sebe žiadnu konkrétnu informáciu z ktorej by ste sa dozvedeli, prečo ste daný e-mail obdržali, ale nabádajú Vás na prekliknutie sa k “dôležitej správe” cez veľké modré tlačidlo v e-maile. Nateraz sme zachytili verziu v ENG a SK jazyku, odosielanú z e-mailovej adresy [email protected]. Prosíme Vás v žiadnom prípade neklikať na uvedené tlačidlo.

Ako rozoznať, či je e-mail od WY pravý, alebo nie?
nami odosielané e-maily sú posielané výlučne z e-mailových adries [email protected] a [email protected]

  • pri každom e-maile od nás sa základnú informáciu o jeho obsahu dozviete už z predmetu správy
  • v predmete správy vždy nájdete názov našej spoločnosti (v tvare WY alebo Webglobe – Yegon)
  • v obsahu správy je vždy adekvátne zdôvodnené, prečo ste daný e-mail dostali a nevyzývame Vás na zistenie tejto informácie na ďalších stránkach


Analýzou správ sme nezistili, že by tieto e-maily mali predstavovať bezpečnostné riziko, ale situáciu netreba podceňovať.

Želáme pekný zvyšok dňa.

S pozdravom
Tím WY

Mrkni na: Ignum koupilo HOSTING90

Jsem rád, že společnosti o těchto emailech informují své zákazníky. Ne každý je natolik zběhlý v technických věcech a mohlo by mu to i ublížit.

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky