Webglobe Group One

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Švédská společnost group.one kupuje hosting Webglobe

Švédská hostingová firma group.one oznámila akvizici slovenské webhostingové společnosti Webglobe. Tento krok je významným milníkem v oblasti konsolidace středoevropského trhu s hostingovými řešeními pro malé a střední podniky. Webglobe, který je původem slovenskou firmou, se během posledních let rozrostl díky mnoha akvizicím a integracím konkurenčních firem na Slovensku, v Česku a Srbsku.

Historie Webglobe

Webglobe byl založen v roce 1999 v Bratislavě Igorem Strečkem a Jurajem Hantákem. Jeho hlavním cílem bylo nabídnout začínajícím podnikatelům internetové zastoupení, tedy online prezentaci jejich značky, aktivit a produktů. Během více než dvaceti let se Webglobe transformoval z typického poskytovatele webhostingu na jednoho z předních hráčů v regionu, spravujícího téměř 300 tisíc registrovaných domén pro 150 tisíc klientů.

Strategie růstu

Klíčovým prvkem růstu Webglobe byly četné akvizice menších konkurentů. Mezi významné akvizice patří české hostingové značky jako Ignum, Savana.cz, Hosting90, Stable.cz a eBola.cz. Tímto způsobem se Webglobe podařilo konsolidovat své postavení na trhu a rozšířit své portfolio služeb.

Akvizice švédskou společností group.one

Group.one, významný evropský poskytovatel cloudových a hostingových služeb, působí ve 12 zemích a obsluhuje přes dva miliony zákazníků, převážně malých a středních podniků. V roce 2022 získala group.one silnou finanční podporu od britského private equity fondu Cinven a jednoho z největších penzijních fondů na světě, Ontario Teacher’s Pension Plan.

Význam akvizice

Akvizice Webglobe group.one představuje významný krok v expanzi společnosti na středoevropský trh. Generální ředitel group.one, Daniel Hagemeier, uvedl, že oblast střední a východní Evropy nabízí obrovský potenciál pro poskytování digitálních řešení malým podnikům. Díky silné pozici Webglobe a talentovanému týmu má group.one ambici urychlit růst a inovace v tomto dynamickém regionu.

Finanční aspekty a cíle

I když přesná částka transakce nebyla zveřejněna, obrat Webglobe v loňském roce přesáhl 10 milionů eur, což naznačuje, že se jedná o miliardový deal. Martin Fedor, zakladatel Sandberg Capital, který byl většinovým vlastníkem Webglobe, vyjádřil spokojenost s úspěchem, který vedl k přilákání takového strategického partnera, jako je group.one.

Budoucnost Webglobe pod group.one

Pod novým vedením plánuje Webglobe pokračovat ve svém růstu a inovacích. Igor Strečko, který vedl Webglobe více než 20 let, uvedl, že jeho tým a Sandberg Capital se snažili najít partnera, který by firmu posunul na další úroveň. S group.one má Webglobe příležitost využít své silné postavení na trhu a pokračovat v poskytování kvalitních služeb svým klientům.

Závěr

Akvizice Webglobe švédskou společností group.one je významným krokem v konsolidaci středoevropského trhu s digitálními řešeními. Tento krok přináší nové možnosti růstu a inovací pro Webglobe, který má silnou pozici na trhu a rozsáhlé zkušenosti s akvizicemi a integracemi. S podporou group.one může Webglobe pokračovat v poskytování špičkových služeb a rozvíjet své podnikání v dynamickém prostředí střední a východní Evropy.

Zdroje:

Lupa.cz
Hrot24.cz

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..