Wordpress Benchmark 2

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Otestujte si svůj WordPress hosting

V dnešním článku se podíváme na to, jak si snadno můžete otestovat výkon Vašeho WordPress hostingu. V jednom z předchozích článků jsme se WordPressu již věnovali a to v článku, jak vybrat WordPress hosting.

K otestování WordPress hostingu budeme potřebovat následující:

  • Nainstalovaný WordPress redakční systém
  • Nainstalovaný plugin WordPress Hosting Benchmark tool

WordPress Hosting Benchmark tool

Instalace WordPress Hosting Benchmark tool

  1. Plugin si můžeme stáhnout z oficiálního WordPress repozitáře WordPress Hosting Benchmark tool.
  2. Instalaci pluginu provedete tak, že jej rozbalený nahrajete do složky s pluginy, cesta může vypadat například takto: vasedomena.cz/wp-content/plugins/. Sem nahrajete složku s tímto pluginem.
  3. Instalaci pluginu můžete provést i přímo v administraci a to v menu: Pluginy -> Instalace pluginů. Do vyhledávacího pole napíšete WordPress Hosting Benchmark tool a plugin nainstalujete.

Nastavení WordPress Hosting Benchmark tool

Nastavení pluginu naleznete ve Vašem WordPressu v záložce: Nástroje -> WP Benchmark tool.

Nastavení pluginu je velice jednoduché. Povinné položky jsou souhlas s podmínkami použití a souhlas s GDPR.

Volitelné položky se týkají zveřejnění výsledků na webu pluginu – wpbenchmark.io a možnost nastavení, že se test bude provádět pouze jednou. Je to sice rychlejší, ale snižuje to přesnost.

Otestování pomocí WordPress Hosting Benchmark tool

Po uložení nastavení můžeme přejít k samotnému testování kliknutím na tlačítko Start benchmark!

Po dokončení testu se Vám v administraci zobrazí rovnou výsledky s odkazem na detailnější popis přímo na stránkách pluginu.

Vyhodnocení výsledků

Výsledky vidíte přímo v administraci WordPressu resp. na stránce, kde plugin test prováděl a nebo pokud kliknete na odkaz, tak se Vám zobrazí výsledky přímo na webu wpbenchmark.io – doporučujeme, obsahují detailnější informace o testu.
Níže si uvedeme, co která položka znamená.

CPU & Pamět

Operace s velkými textovými daty
Tato funkce testuje, jak dobře Váš procesor a paměť zvládnou a transformují velká textová data. Tyto funkce jsou velmi důležité pro analýzu post-dat WordPress, šablon a filtrů.

Náhodné operace s binárními daty
Otestujte CPU a paměť pomocí náhodného generování binárních dat a předvyplnění paměti. Nejedná se o důležité funkce související s WordPressem, ale testují výkon procesoru a šířku pásma paměti.

Filesystem

Schopnost zápisu do souborového systému
Rychlý přístup k disku je pro jakýkoli software velmi důležitý a WordPress není výjimkou. Vyšší skóre znamená rychlejší přístup k disku a schopnost zápisu.

Rychlost kopírování a přístupu k místním souborům
Toto skóre ukazuje, jak rychle je Váš server schopen číst a zapisovat místní soubory. Obecně se to replikuje na rychlost disků, souborového systému a mezipaměti systému. Rychlý souborový systém znamená rychlejší načítání a provádění operací v kódu.

Databáze

Import velkého množství dat do databáze
Tato sada funkcí vytváří 3 databázové tabulky a importuje velké množství dat. Vysoké skóre znamená, jak rychle je Váš databázový server schopen zapisovat a agregovat data a indexy.

Jednoduché dotazy na jednu tabulku
Funkce, které ukazují, jak dobře dokáže Váš databázový server zpracovat jednoduché požadavky pomocí indexů a mezipaměti dotazů. Většina požadavků na databázi je poměrně jednoduchá, ale jejich počet může být vysoký, takže je důležité, aby byly vyřizovány opravdu rychle.

Složité databázové dotazy na více tabulkách
Složité dotazy SQL jsou ty, které mohou vytvořit většinu zatížení a zpomalit Váš WordPress web. Toto je jeden z nejdůležitějších parametrů. Testovací dotazy načítají náhodná data z několika testovacích tabulek. Vysoké skóre tohoto testu závisí na rychlém CPU, paměti a disku databázového serveru.

Síť

Test rychlosti stahování v síti
Toto je rychlost stahování serveru. Tyto testy mohou identifikovat špatnou, nebo pomalou rychlost připojení Vašeho serveru v síti.

Pokud chcete vidět, jakým způsobem plugin testuje (technické řešení), tak k náhledu jsou funkce zde: https://plugins.svn.wordpress.org/wpbenchmark/trunk/class.wpbenchmarkio.php

Já jsem svůj WordPress web – Wladass.cz testoval u exon.io

Jejich nabízené tarify naleznete zde: exon.io vybrat si ovšem můžete ze všech WordPress hostingů, které v systému máme.

Otestujte svůj WordPress hosting a podělte se s ostatními v komentářích, ať i ostatní návštěvníci mohou vidět výsledky na různých hostingových tarifech :-).

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

3 Komentáře

    1. Také se mně tato hláška objevila u váš hosting. Stačilo požádat o přesun na server s PHP 7.4 – pak už test proběhnul v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..