Ignum Webglobe

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Ignum koupilo HOSTING90

Aktualizace: Ignum a další hostingové společnosti z posledních akvizic byly začátkem roku 2022 sjednoceny pod značku Webglobe. Více informací naleznete zde.

Mění se rozložení sil na hostingovém trhu

Zdroj: Ignum.cz
Další akvizice skupiny WY Group potvrzují probíhající konsolidaci českého hostingového trhu. Součástí skupiny se nově stává také společnost HOSTING90 systems. WY Group tím firmám vysílá jasný signál, že je připravena spojit síly.

Praha, 9. září 2020 – Akvizicí firem HOSTING90 systems s.r.o. a Hosting zdarma s.r.o. naplňuje WY Group postupně svou ambici stát se předním hráčem na středoevropském hostingovém trhu a rozšířit portfolio svých služeb. Do nabídky skupiny se v uplynulém roce začlenily služby firem IGNUM, Stable.cz, Axfone a CZ hosting.

“Nákupem společnosti HOSTING90 systems s.r.o. jsme posílili nabídku infrastrukturních služeb. Tato oblast pro nás bude velice důležitá v dalším rozvoji našich produktů,” uvedl výkonný ředitel IGNUM Jaroslav Štětina.

Obě uvedené společnosti, HOSTING90 systems s.r.o. a Hosting zdarma s.r.o., povede jeden z jejich dosavadních majitelů a manažerů Pavel Špinka, který tak bude pokračovat na své stávající pozici až do integrace obou firem se společností IGNUM. Tým IGNUM se akvizicí rozroste o další členy, kteří posílí zákaznickou podporu a především tým administrátorů.

WY Group tím nejen rozšiřuje svou nabídku služeb, ale vytváří také nové a zajímavé kariérní příležitosti. Skupina má záměr přitáhnout do svých řad přední talenty v oborech jakými jsou vývoj softwaru, design produktů a služeb, řízení mezinárodních týmů a péče o zákazníky.

“Akvizicemi nerozšiřujeme jen zákaznickou bázi a portfolio služeb. Obrovská hodnota je pro nás i v týmech talentovaných lidí, které s nimi přicházejí. Přesto pro svůj růst občas potřebujeme i kandidáty zvenčí,” dodává Petr Šmída, ředitel Stable.cz a personální manažer WY Group.

Kompletní tisková zpráva na: https://www.webglobe.cz/novinky/rozlozeni-na-ceskem-hostingovem-trhu-se-meni

Informace o společnostech


IGNUM
, s.r.o. je webhostingová společnost, která působí na trhu 20 let. Patří mezi nejvýznamnější české registrátory domén a poskytovatele serverhostingu. V současnosti spravuje přes 140 000 doménových jmen a obsluhuje více než 24 000 zákazníků.

Stable.cz s.r.o. vznikla v roce 2011, její služby zahrnují registrace domén, webhosting a serverhosting, se specializací na vysokozátěžové e-commerce projekty. Stable.cz registruje přes 20 000 domén a její webhosting využívá přes 15 000 zákazníků. Stable.cz provozuje webhosting Stable.cz, Otoman.cz, Endora.cz nebo registrátora domén Kvapem.cz.

Hosting 90 s.r.o. je IT společnost založená v roce 2002, která se specializuje na webhosting, managed služby, VPS servery, dedikované VDS servery a registrace domén. Pod značkou Systems90 rozvíjí cloudové služby.

Axfone LLC je vývojářská a telekomunikační společnost s pobočkami v Evropě, USA a Asii. Od roku 2012 vyvíjí a implementuje billing a provisioning systémy pro telekomunikační operátory, od roku 2018 se prostřednictvím divize Celever4UP věnuje zakázkovému vývoji, včetně mobilních aplikací.

Webglobe, s.r.o. vzešla ze spojení firem Webglobe a Yegon v roce 2014. Od té doby firma vystupovala pod společnou značkou WY, nyní Webglobe. Na slovenském trhu působí přes 20 let, v současnosti má více než 20 000 zákazníků a registruje přes 50 000 domén.

WY Group vznikla v roce 2019 a stojí za ní investiční fond Sandberg Capital. Její součástí jsou slovenské společnosti Webglobe – Yegon, Atlantis a české firmy IGNUM a Stable.cz. Do budoucna plánuje další akvizice ve středoevropském regionu.

Sandberg Capital, správ. spol., a.s. se zaměřuje na investování do menších a středně velkých společností ve střední a východní Evropě. Její portfolio čítá aktiva v hodnotě přes 150 milionů eur. Investice společnosti Sandberg Capital zahrnují oblasti jako IT, zemědělství, telekomunikace, vzdělávání a maloobchod.

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..