Active 24 s.r.o. je webhostingová společnost a zabývá se webhostingem a registrací domén od roku 1996. Společnost nabízí širokou škálu internetových služeb pro webové stránky a online projekty. Umožňují registraci domén na desítkách různých koncovek (TLD). Poskytují sdílený i privátní hosting a managed servery na míru. Nabízí řešení pro snadnou tvorbu a správu webových stránek a e-shopů a řadu souvisejících služeb.

ACTIVE 24 je předním českým provozovatelem webhostingu a registrátorem domén.
Původní název společnosti je GLOBE INTERNET. V prosinci 2004 byla přejmenována dle svého 100% vlastníka, norského koncernu Active 24 ASA. V říjnu 2003 ACTIVE 24 získalo (ještě jako GLOBE INTERNET) statut registrátora .CZ domény. K 1. lednu 2018 měla společnost ACTIVE 24 ve správě 172.619 .CZ domén.

Všem jejich službám zajišťují nepřetržitou zákaznickou podporu 24 hodin 7 dní v týdnu prostřednictvím telefonu, chatu a e-mailu. Věří, že tak jejich uživatelům pomáhají čelit každodenním nástrahám překotného rozvoje internetového světa.

Je pro ně klíčové poskytovat stabilní služby na vysoké technické úrovni. Proto pravidelně investují do potřebné infrastruktury a věnují se inovacím. Vaše weby a domény jsou pro ně na prvním místě.

Záleží jim na prostředí, ve kterém žijeme, proto od ledna 2020 využívají pro napájení serverů v jejich datacentru výhradně energii z obnovitelných zdrojů.

Technické zázemí

Cílem společnosti je úspěch online projektů jejich zákazníků, kterým poskytují maximálně spolehlivé a moderní technické zázemí. Chápou, že toho lze dosáhnout jen za cenu neustálých inovací a proto pravidelně investují do používaných technologií, hardware a uživatelských nástrojů.

Provozují servery v moderním datacentru DC Tower a v geograficky odděleném záložním datacentru. Všechny služby a data jejich zákazníků denně zálohují.

Díky tomu jsou jejich služby spolehlivé, mají vysoký uptime a garantovanou kvalitu.

Sídlo a lidé

Společnost sídlí v Praze a má 49 zaměstnanců. Současným majitelem společnosti je severská společnost Axcel. Od roku 2016 poskytují služby také zákazníkům ve Španělsku, Holandsku, Německu a Velké Británii.

Zobrazuji všech 7 výsledků