eBola webhosting recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.

Ebola.cz: spolehlivý multihosting

Spolehlivých, ale hlavně opravdových multihostingů je v České republice jako máku. Buď narazíte na to, že fungují na doménových aliasech nebo jsou tak složité, že je těžké s nimi pracovat. Ebola.cz je ale multihosting s jednoduchou administrací a s oddělenými adresáři na FTP. Je to prostě opravdový multihosting, na který se spoléhám už řadu let.

Co je multihosting?

Multihosting je vlastně webhosting, ale ten rozdíl je v tom, že z jednoho účtu můžete spravovat prostor a několik domén 2. řádku. K jejich FTP adresářům můžete přistupovat buď pomocí administrátorských přihlašovacích údajů, pak se dostanete k datům všech domén v jednom účtu, ale také můžete pro každou doménu vytvořit speciální přihlašovací údaje, se kterými se dostanete jen do vymezeného adresáře konkrétní domény.

Výhoda multihostingu spočívá zejména v jednodušší správě, kdy máte všechny spravované weby na jednom místě. Nezanedbatelnou výhodou jsou také finance. Multihosting bývá zpravidla výhodnější. Obzvlášť, když cenu multihostingu rozpočítáte mezi všechny provozované weby. A proč používat multihosting? Protože spravujete všechny weby, ať už klientské nebo vlastní projekty, z jednoho místa. A to dost šetří čas. 

Kdo je Ebola.cz a co nabízí?

Ebola.cz je češká webhostingová společnost. Tato společnost působí na trhu už od roku 2007. Když se na její tehdejší nabídku podíváte v Archivu, tak vlastně zjistíte, že se příliš nezměnila. Je to trochu nadsázka. Služby se modernizovaly, prostor pro e-maily a databáze narostl, stejně jako přibyly další důležité služby nebo podpora programovacích jazyků, standardů nebo protokolů. Ebola.cz jde s dobou. V nabídce jsou 4 cenové tarify – Basic, Advanced, Premium a Business, který si můžete nakonfigurovat podle svých potřeb. 

Když přijdu na hlavní stránku hostingu, tak okamžitě vidím jednoduchou nabídku multihostingových tarifů i s cenami. Ebola.cz nemá pěkný web a troufnu si říct, že řadu začátečníků takový web odradí. To je ale škoda. Používání tohoto webhostingu nebo spíš správa služeb je velice jednoduchá a s přimhouřenýma očima se nebojím tvrdit, že je intuitivní. 

U této společnosti pak můžete samozřejmě provozovat e-mail na vlastní doméně. Doménu si zde můžete přímo zaregistrovat. V nabídce doménových koncovek jsou však ve větší míře zastoupené ty nejpoužívanější. V tomto článku se zaměřím na to, jak se takový multihosting spravuje a používá. 

Parametry multihostingu

Základní parametryBasicAdvancedPremium
Diskový prostor10 GB30 GB50 GB
Množství přenesených datNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet subdoménNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet databází2020neomezeně
Max. velikost 1 databáze50 MB100 MB2000 MB
Počet emailových schránekNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet FTP účtůNeomezeněNeomezeněNeomezeně
HTTPS Zdarma - Letsencrypt
PHP 5.2, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 8.0
Memory limit128 MB256 MBDohodou
Denní zálohování dat
DDOS ochrana
SSD
Počet hostovaných domén 2.řádu51530

Návod, jak založit multihosting u Ebola.cz

1. Výběr webhostingového tarifu a objednávka

Když si u Ebola.cz vybíráte vhodný tarif, tak si musíte především rozmyslet: kolik domén budete chtít provozovat, kolik databází budete potřebovat, a jak velký diskový vám bude stačit? To jsou jednoduché otázky, ve kterých se neztratí ani nezkušený začátečník. Odpověď na ně je jednoduchá. Pokud by se časem kapacita multihostingu naplnila, tak jednoduše s pomocí uživatelské podpory přejdete na vyšší tarif.

Hostingové tarify.
Hostingové tarify.
Objednávka multihostingu.

2. Registrace nebo přesměrování domény

Vybral jsem si základní tarif. Z videa výše můžete vidět, že objednávka webhostingu je jednoduchá. Při objednání si můžete registrovat novou doménu nebo do políčka napsat svoji stávající doménu, kterou pak přesměrujete na servery Ebola.cz. Pro českou doménu stačí nastavit u svého registrátora NSSET – EBOLA.

DNS servery, kam nasměrovat doménu:

  • ns.ebola.cz
  • ns1.ebola.cz
  • ns2.ebola.cz 

Více není asi potřeba k objednávce dodávat. Snad jen, že máme slevový kupon na hosting Ebola.cz, se kterým snížíte cenu tarifu o 33 %.

Přihlášení do administrace a správa multihostingu

Po úspěšném objednání vám přijdou do e-mailu instrukce. V těch jsou také přihlašovací údaje do administrace webhostingu.

Administrace je minimalistická a díky tomu intuitivní na používání. Přes administraci se spravují služby, vytvářejí e-mailové schránky, databáze, FTP účty, subdomény a instalují se zde aplikace jako WordPress na jedno kliknutí.

Prohlídka administrace multihostingu Ebola.cz.

1. Vytvoření e-mailové schránky

V intuitivní administraci kliknete v levém menu na E-mailové účty, potom ještě jednou na položku E-mailové účty. Tím se dostanete na správu již existujících e-mailových schránek. Pro vytvoření nové schránky klikněte na tlačítko Přidat emailový účet. Pak už pokračujte podle formuláře. Koukněte se na video, ať vidíte, že založit schránku není nic těžkého.

Ebola.cz má ve své nápovědě řadu návodů vysvětlujících, jak se nastavují různí e-mailoví klienti. 
Ukázka nápovědy k e-mailům.
Ukázka nápovědy k e-mailům.

IMAP, SMTP, POP3

  • imap.ebola.cz – 993 (šifrované spojení SSL)
  • smtp.ebola.cz – 465 (šifrované spojení SSL)
  • pop3.ebola.cz – 995 (šifrované spojení SSL)

2. Vytvoření databáze

V administraci kliknete na SQL databáze a pak znovu na položku SQL databáze. Tím se dostanete na správu již vytvořených databází. V horní pozici na stránce jsou dvě tlačítka Přidat MySQL databázi a Přidat PostgreSQL databázi. V závislosti na vybraném hostingovém tarifu máte pro velikost jedné databáze nastavený určitý limit velikosti. Na videu je maximální velikostní limit databáze 50 MB. Tento limit není možné přes administraci ovlivňovat. Pokud potřebujete větší limit velikosti databáze, tak musíte přejít na vyšší tarif.

3. Přidání další domény do multihostingu

Pro přidání další domény do svého multihostingu klikněte v administraci na Správa domén, pak na Domény a aliasy. Na stránce s doménami klikněte na tlačítko Přidat doménu/alias. Tady si musíte vybrat, zda chcete přidat doménový alias nebo doménu. Nejspíš chcete přidat další doménu, takže ji vyberte a do políčka napište název celé domény včetně její koncovky. To je celé. Na FTP se vytvořil adresář pro danou doménu. Tu teď nasměrujte pomocí DNS na Ebola.cz, do adresáře nahrajte soubory webu a na web mohou chodit návštěvníci.

Přidání nové domény.

Instalace WordPress a dalších systémů

Ebola.cz má pro své uživatele připravený instalátor aplikací na jedno kliknutí. Tato instalace ušetří spoustu práce, protože za vás nahraje soubory na FTP, vytvoří databázi, nainstaluje systém a nakonec vám do e-mailu přijdou přihlašovací údaje k WordPress.

Nechtělo se mi počítat, kolik aplikací takhle jednoduše nainstalujete, ale věřte, že je jich dost. Na obrázku o kousek níž jsou asi ty nejdůležitější jako CMS WordPress, Drupal nebo Joomla. Na videu pod obrázkem si pak můžete prohlédnou všechny aplikace, které v instalátoru jsou.

Ukázka aplikací v instalátoru.
Ukázka aplikací v instalátoru.

Instalátor aplikací najdete po kliknutí na položku v menu – Další nástroje – Instalátor aplikací. Instalace aplikací je podobná u všech systémů. Po vyplnění políček ve formuláři a výběru domény, pro kterou chcete systém nainstalovat, klikněte na tlačítko Instalovat. Po chvilce vám na e-mail přijdou další informace o nainstalovaném systému s přihlašovacími údaji do jeho administračního rozhraní.

Instalace WordPress na jedno kliknutí.

Podpora a návody

Ukázka znalostní báze.
Ukázka znalostní báze.

Tenhle multihosting má poměrně propracovanou znalostní bázi, kde najdete i řadu návodů. Jako začátečník se na Ebola.cz neztratíte. Nicméně databáze návodů není vše. Přímo z administrace máte možnost kontaktovat uživatelskou podporu, která reaguje poměrně rychle. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsou jejich rady užitečné a nápomocné. Tohle se nedá říct o každé hostingové společnosti. 

Ebola.cz prošla za dlouhá léta pěkným vývojem. Jejich web sice vypadá, jako by hosting zamrzl v čase, ale není tomu tak. Jestli hledáte místo pro více projektů, tak na Ebolu je spoleh.

Rate this post

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..